Terug naar nieuwsoverzicht

Lotte bij Spuigasten: ‘Meer samenwerken en lobbyen bij Rijk’

Fractievoorzitter Lotte van Basten Batenburg was afgelopen zaterdag bij Spuigasten op DenHaagFM. Het ging hier over de toename van explosies in grote steden. Van Basten Batenburg pleit voor een speciaal landelijk team dat er ’toegewijd’ mee bezig gaat en over de stadsgrenzen kijkt. Want, zodra in een gemeente tot grotere actie wordt overgegaan, verschuift het naar een andere. ‘We moeten over de gemeentegrenzen kijken en kennis en informatie delen’, aldus het VVD-raadslid.

 

 

De mensen die de explosieven plaatsen worden steeds jonger worden. Van Basten Batenburg: ‘Het zijn soms piepjonge kinderen die ruzie hebben en denken dat het normaal is om een cobra in de portiek te leggen. Zoiets kan bij heel normale gezinnen gebeuren.’

Jongeren kunnen volgens het Haagse raadslid ook te makkelijk aan explosieven komen. ‘Die zijn makkelijk verkrijgbaar: ze kunnen ze op het internet bestellen.’ Hoewel het veelal om vuurwerk gaat, heeft het materiaal de kracht van een handgranaat, aldus Van Basten Batenburg. ‘Het is eigenlijk zware munitie, maar het valt niet onder de wapenwet. Als je het onder die wet laat vallen, kan je beter strafrechtelijk optreden.’ ‘Je moet persoonsgericht kijken hoe je die jongeren van het slechte pad af kan krijgen’, zegt de Haagse VVD-leider. ‘Dat betekent dat je ook de ouders moet aanspreken en die verantwoordelijk moet houden voor de schade. Maar die weten vaak niet wat hun kinderen uitspoken.’

De hele aflevering luisteren?

Deel dit op social media