Terug naar nieuwsoverzicht

Haringtraditie Scheveningen krijgt meer steun van gemeente: ‘Culturele identiteit staat onder druk’

De Scheveningse haringtraditie wordt de komende jaren beter beschermd. De haringtest keert terug en scholen in de stad krijgen lespakketten aangeboden over de visserij in Scheveningen. Bovendien wordt onderzocht of het haringhappen en Vlaggetjesdag tot cultureel erfgoed kunnen worden benoemd.

‘Helaas is er voor de haring de afgelopen jaren veel minder publiciteit geweest’, zeggen de raadsleden Richard de Mos (Hart voor Den Haag) en Rutger de Ridder (VVD). ‘We moeten zuinig zijn op onze tradities, waarvan er al zo veel verdwijnen of onder druk staan. Fijn dat we eindelijk erkennen dat dat zo is.’

Via een initiatiefvoorstel hebben De Mos en De Ridder het voor elkaar gekregen dat de gemeente zich beter gaat inzetten om de vishandel en cultuur hiervan te bevorderen. ‘Het is goed dat wordt erkend dat de culturele identiteit van Scheveningen onder druk staat’, aldus de raadsleden. ‘Minder aandacht in de media draagt eraan bij dat niet alleen kennis over de haring zelf verloren gaat, maar ook de kennis dat de Hollandse Nieuwe weer in het land is.’

Luister hier het interview op DenHaagFM met De Ridder terug:

Deel dit op social media