Terug naar nieuwsoverzicht

Haagse VVD in het nieuws: ‘Beslis over ambassade’

Woensdag 3 februari – Tanja Verkaik, De Telegraaf

Er moet nu eindelijk eens duidelijkheid komen over de invulling van de voormalige Amerikaanse ambassade in Den Haag. Daar pleiten VVD-raadslid Det Regts en Ralf Sluijs van Hart voor Den Haag voor. „Hak een knoop door voor de zomer. Dit duurt al veel te lang”, zegt Regts.

„Het gaat om een pand op een triple a-locatie op het Lange Voorhout”, stelt het VVD-raadslid. Lange tijd waren er plannen om het Eschermuseum die uit zijn jasje groeit in het huidige pand in het pand te huisvesten samen met een hotel, maar omdat investeerder Syntrus Achmea en IQNN Development kunnen niet aan de door de gemeente gestelde kaders en randvoorwaarden konden voldoen werd het plan in de ijskast gezet. „Ik vraag me af of dit plan niet te snel van tafel is geveegd”, zegt Regts, die wil dat het college doortastender optreedt bij de invulling van dit pand. „Er moet gewoon een knoop worden doorgehakt: of het nu gaat om het Eschermuseum of iets anders dat in de voormalige ambassade komt. Het is ongelofelijk dat dit zolang duurt.” Sluijs is ook klaar met wachten. Wat hem betreft is het wel cruciaal dat het Eschermuseum alsnog een plek krijgt in het pand. ,,Anders vrees ik dat het museum helemaal verdwijnt uit het Museumkwartier. Dat zou echt doodzonde zijn.” De Haagse VVD en Hart voor Den Haag stellen schriftelijke vragen aan het gemeentebestuur over de kwestie.

Deel dit op social media