Terug naar nieuwsoverzicht

“Geef de buurt duidelijkheid”

De seksramen in de Haagse Doubletstraat moeten over tien jaar verdwenen zijn. Dat vindt de Haagse VVD. Het college van burgemeester en wethouders is nog niet zover en wil, voordat het beslist over de toekomst van de raamprostitutie in de stad, eerst samen met betrokkenen op zoek gaan naar alternatieven en daarmee experimenteren. Maar dat gaat de Haagse VVD niet snel genoeg. ‘De buurt verdient duidelijkheid.’

Wij willen dat de Doubletstraat dicht gaat’, zegt VVD-fractievoorzitter Lotte van Basten Batenburg.
‘Het oude centrum rondom die straat is een prachtige buurt in onze stad, maar daar is enorm veel overlast van de raamprostitutie. Daar moet nu eindelijk een einde aan komen.’

Daarom wil Van Basten Batenburg een termijn stellen van tien jaar. ‘Dan moet de boel echt dicht zijn en daarmee geven wij de buurt duidelijkheid’, zegt ze. Van Basten Batenburg erkent dat nog tien jaar overlast een lange periode is voor bewoners. ‘Wij zouden liever veel sneller sluiten, maar het probleem is dat je exploitanten dan moet uitkopen. Daar is heel veel geld voor nodig. Door nu te zeggen dat de Doubletstraat over tien jaar dicht gaat, denken wij dat te kunnen voorkomen.’

Deel dit op social media