Terug naar nieuwsoverzicht

De Pier van de toekomst: van lange wandelpier tot meer entertainment, maar absoluut geen woningen

De Pier van de toekomst: van lange wandelpier tot meer entertainment, maar absoluut geen woningen

© Thehague.com
DEN HAAG – Wat moet er in de toekomst gebeuren met de Pier op Scheveningen? Uit onderzoek blijkt dat de huidige Pier over een paar jaar niet meer veilig is. Daar moet wat aan gedaan worden, maar wat? ‘Het is een icoon, dus de Pier moet blijven.’
Guido Venema van Strandtent Golfslag is duidelijk: ‘Dat icoon mogen wij niet verliezen’, zegt hij in Bob Staat Op. Als buurman van de Pier heeft hij er constant uitzicht op. Hij hoopt dat de Pier dezelfde bestemming houdt. ‘Grote badplaatsen hebben gewoon een Pier.’
Dat vindt ook Martin Wörsdörfer, de nieuwe voorzitter van de Vereniging van Strandtentexploitanten Scheveningen. ‘Het is een icoon, dus de Pier moet blijven. Het is een publiekstrekker en dat komt alle ondernemers ten goede.’ Maar hij vindt wel dat er wat moet gebeuren. ‘Dit ziet er nu natuurlijk niet uit. De eigenaar mag wel een opknapbeurt organiseren’, zegt hij in Haags Bakkie.

Wandelpier

Ook de Haagse VVD vindt de Pier belangrijk voor Scheveningen. De partij vindt het vooral belangrijk dat die voor iedereen toegankelijk blijft. Daarom ziet de VVD wel iets in een wandelpier, maar een die wel langer is dan de huidige Pier, zegt wethouder Anne Mulder bij Bob Staat Op.
Mulder zou het mooi vinden als de Pier een stukje opschuift en weer voor het Kurhaus komt te liggen, net als vroeger. Daar is Venema een stuk minder enthousiast over. Hij heeft twee exploitaties naast elkaar op die plek. ‘Dat komt dan te vervallen.’ Ook staat de strandtentondernemer niet te springen om weer een verbouwing op Scheveningen. ‘De Noordboulevard heeft ook al heel lang geduurd. Nu gaan ze in het hart van de boulevard bezig. Je blijft van de ene in de andere verbouwing vallen.’ Daar sluit Wörsdörfer zich bij aan. ‘Ik denk niet dat ondernemers daar vrolijk van worden.’

Woningen

De huidige eigenaar van de Pier, Kondor Wessels Vastgoed (KWV), wil een grote Pier met meer attracties. Venema ziet meer entertainment ook wel zitten. Zolang er maar geen woningen komen, vinden Venema en Mulder. ‘Dan is de Pier niet voor iedereen toegankelijk’, aldus de VVD-wethouder.
Volgens Mulder moet de gemeente met de eigenaar in gesprek en moeten bewoners en ondernemers betrokken worden bij de nieuwe plannen. Het is volgens hem aan het nieuwe stadsbestuur om met de toekomst van de Pier bezig te gaan.

Deel dit op social media