Terug naar nieuwsoverzicht

Reactie op het verslag van de informateurs

De Haagse VVD is teleurgesteld dat partijen er niet in geslaagd zijn om open in gesprek te gaan over voorwaarden voor samenwerking in een stadsbestuur met de grootste partij van Den Haag. De VVD begrijpt de aarzelingen van partijen om in zee te gaan met een fractie waarvan een aantal personen verdachte is. In onze politieke traditie is het essentieel dat partijen na verkiezingen over hun schaduw heen stappen om samen de verantwoordelijkheid te nemen. Niet alleen voor hun eigen kiezers, maar voor de hele stad. Een groot deel van de Haagse kiezers heeft, ongeacht de beschuldigingen van het OM, vertrouwen uitgesproken in HvDH en in Richard de Mos persoonlijk. De Haagse VVD wil deze kiezers serieus nemen en heeft daarom inspanningen geleverd om te kijken of verschillen te overbruggen waren.

We hebben tijdens de gesprekken met de informateurs kunnen constateren dat ook HvDH bereid was om afspraken te maken over harde voorwaarden aan een stabiele en betrouwbare samenwerking. Andere partijen hebben helaas geweigerd om hierover in gesprek te gaan met informateurs. Daardoor is de (getalsmatig en inhoudelijk) voor de hand liggende coalitie van de drie grootste partijen, die kans biedt op een stadsbestuur met een duidelijk signatuur, op dit moment onmogelijk.

Deel dit op social media