Terug naar nieuwsoverzicht

“Organiseer een groot kreeftenfeest in het Zuiderpark”

Chris van der Helm heeft zich bijna vijf jaar ingezet voor een verruiming voor het vangen van rivierkreeften. En nu is de kogel eindelijk door de kerk. Elke Hagenaar mag met een hengel een kreeft vangen. Over dit goede nieuws was Chris op dinsdagochtend 27 februari te gast bij West staat op:

Luister hieronder terug:

,, Ik heb me hiervoor ingezet, omdat het iets is wat maar weinig mensen zien. Het Haagse water en dierenrijk wordt langzaam uitgeroeid door het rode gevaar, de Amerikaanse rivierkreeft. Het is een klein diertje, maar veroorzaakt veel schade. Haagse sloten, plassen en meertjes worden door die rivierkreeft leeggegeten. Op een gegeven moment heb je dan dus een stinkende sloot voor je deur waar geen dier meer in leeft. De Amerikaanse rivierkreeft graaft holen in slootkanten bij sportvelden, waardoor deze verzakken. Hetzelfde bij kademuren. Daar graaft hij graag holletjes in, waardoor er een gevaar komt dat deze verzakken. Wat mensen zien is de kreeften die over straat lopen, maar dan is het al te laat. Dan zijn ze naar een andere sloot aan het lopen, omdat de sloot waar hij zat al is leeggegeten.”

Deel dit op social media