Terug naar nieuwsoverzicht

Lotte bij Radio 1: “Je moet er zo snel mogelijk bij zijn, anders gaan ze verder dat criminele pad op.”

Steeds vaker lijken jonge kinderen betrokken bij explosies in Den Haag. Daarom willen wij de leeftijdsgrens voor een Halt-straf verlagen. . Nu is het wettelijk niet mogelijk om kinderen onder de 12 jaar naar HALT te sturen. ‘We moeten deze kinderen zo snel mogelijk op het rechte pad krijgen’.

Het baart Van Basten Batenburg zorgen. ‘We zien steeds meer hele jonge kinderen die betrokken zijn bij dit soort incidenten’, zegt zij. En dan gaat het niet alleen om explosies, maar ook om geweldsincidenten waarbij jongeren messen gebruiken. Soms met fatale afloop.

Hierover was zij te gast bij Tijs van den Brink, op Radio 1. Luister het gesprek hieronder terug:

Deel dit op social media