Terug naar nieuwsoverzicht

Historie geeft karakter

We moeten ons niet blindstaren op bijbouwen. Laten we onze blik verbreden en meer aandacht schenken aan het karakter van de wijken. Want, enkel bouwen vernietigt de historie en unieke identiteit van de Haagse wijken. Dat is de oproep van Rutger de Ridder, raadslid van de Haagse VVD.

De Ridder was vanochtend te gast bij DenHaagFM. Hier hield hij een pleidooi voor duidelijke bouwregels voor bouwprojecten in Den Haag. Bij bouwprojecten bij de Scheveningse Veer zijn duidelijke regels opgesteld. In de regels staat bijvoorbeeld opgeschreven hoe de gevel eruit moet zien, hoe hoog het mag zijn en wat voor dak erop moet. De Ridder: “Maar we zien ook heel veel voorbeelden waar het niet goed gaat. In karakteristieke wijken, zoals in het Bezuidenhout, waar gebouwen komen die niet passen bij het karakter van de wijk. We hebben het hier niet over mooi of lelijk. Je wil dat een gebouw passend is in de wijk. In Den Haag hebben we 44 hele verschillende wijken, zoals de Archipel of het Statenkwartier. Je wil dat gebouwen die daar komen passen in de wijk.”

Het gesprek op DenHaagFM is hieronder terug te luisteren:

Deel dit op social media