Terug naar nieuwsoverzicht

Haagse VVD reageert op de stadsbegroting: partijen moeten kleur bekennen

Na de presentatie van de begroting is andermaal duidelijk geworden dat Den Haag de komende jaren financiële zorgen heeft. Dat komt door de coronacrisis en doordat de gemeente te weinig geld krijgt van het Rijk om zijn taken uit te voeren. Het is nog onzeker hoe hoog de tekorten oplopen maar volgens de Haagse VVD is het duidelijk dat er keuzes moeten worden gemaakt. ‘Wanneer we uit deze crisis komen waar gaan we dan als stad in investeren? Wij kiezen voor leefbaarheid, veiligheid, wonen en een groene stad’, stelt fractievoorzitter Frans de Graaf. ‘En de andere partijen?’

Een mogelijk miljoenentekort op een miljardenbegroting is volgens de Haagse VVD te overzien, maar de partij waarschuwt voor alle onzekerheden. ‘We weten niet wanneer we uit deze crisis komen en hoe sterk de nasleep zal zijn. We moeten het dus niet onderschatten’, legt De Graaf uit. ‘De Hagenaar heeft er recht op te weten wat de keuzes van politieke partijen zijn, ook met het oog op de gemeenteraadsverkiezingen’. Willen partijen de belastingen verhogen? Zo ja, waar? Hoe sneller die fundamentele keuzes duidelijk worden, hoe sneller we vooruit kunnen kijken.’

De Haagse VVD daagt de andere partijen uit om kleur te bekennen en duidelijk te zijn over de prioriteiten die ze kiezen. De Graaf wijst er daarbij op dat het college binnenkort – naar aanleiding van een door hem zelf ingediende motie – een overzicht publiceert met mogelijke keuzes hoe geld te besparen of extra inkomsten te genereren. De liberale fractievoorzitter: ‘Dat overzicht is bedoeld om partijen te stimuleren klare wijn te schenken over de onvermijdelijke keuzes die eraan komen.’

Haagse VVD reageert op de stadsbegroting: partijen moeten kleur bekennen

Deel dit op social media