Terug naar nieuwsoverzicht

Gebiedsverboden en mobiele flitspalen: zo wil Haagse VVD verkeersaso’s aanpakken

Gebiedsverboden en mobiele flitspalen: zo wil Haagse VVD verkeersaso’s aanpakken

DEN HAAG – Verkeershufters moeten van de weg af. Dat wil de VVD in de Haagse gemeenteraad. Daarom komt de partij met een actieplan. Van gebiedsverboden voor notoire verkeersaso’s tot het aanpakken van maaltijdbezorgers die er een potje van maken en het experimenteren met trajectcontroles. ‘Kinderen moeten veilig naar school of de sportclub kunnen’, zegt VVD’er Lotte van Basten Batenburg.
Het is een grote ergernis van veel weggebruikers. Snelheidsduivels, bumperklevers of knetterende uitlaten van motoren of scooters. Ook kandidaat-raadslid Van Basten Batenburg van de VVD stoort zich dagelijks aan dit probleem. ‘Ik kom bijvoorbeeld regelmatig in de wijken rondom de Van Alkemadelaan om bij vrienden op bezoek te gaan en dan merk je dat hier verschrikkelijk hard gereden wordt.’
De VVD wil met het actieplan verkeershufters aanpakken. Zo moet er een gebiedsverbod komen voor bestuurders die regelmatig over de schreef gaan. ‘Wie te hard rijdt of op een andere manier gevaar veroorzaakt in het verkeer, moet worden beboet’, stelt de partij in het actieplan. ‘Maar wie hardleers is en steeds in de fout gaat, verdient een hardere aanpak en moet een gebiedsverbod krijgen.’
Van motorrijders die met een snelheid van 270 kilometer per uur over snelweg racen tot bumperklevers op de A12 bij Zoetermeer en overlast op Scheveningen. Het zijn een paar voorbeelden van verkeershufters in onze regio:

Gebiedsverbod

Van Basten Batenburg: ‘Wij vinden het belangrijk dat mensen, die zich keer op keer niet aan de regels houden en zich kennelijk niets aantrekken van boetes, een gebiedsverbod kunnen krijgen. Je ziet vaak dat dezelfde mensen in dezelfde wijken overtredingen begaan. Ik woon zelf in de Statenlaan en daar herken ik bepaalde auto’s. Zij blijven dezelfde wijk teisteren.’
Op Scheveningen moet wat de VVD betreft een zomeroffensief komen. ‘Dat betekent dat als de temperaturen oplopen en het drukker wordt op Scheveningen we meer handhavers moeten inzetten, mobiele flitspalen en -geluidsflitspalen moeten plaatsen en extra drempels moeten aanleggen’, zegt Van Basten Batenburg. ‘Zo kunnen we er voor zorgen dat het verkeer zich aan de regels houdt.’

Flitspalen

De VVD’er erkent dat extra handhaven op verkeersveiligheid ten koste gaat van ander handhavingswerk. ‘Maar voor de VVD is verkeersveiligheid een belangrijke prioriteit’, zegt ze. ‘Wat hierbij kan helpen is het inzetten van meer flitspalen in de stad. Daarmee heb je minder handhavingscapaciteit nodig, maar is er wel controle.’
Complicatie is dat niet de gemeente, maar het Openbaar Ministerie (OM) gaat over het wel of niet plaatsen van flitspalen. ‘Dat klopt, maar de gemeente kan wel bij het OM vragen om meer flits- en geluidsflitspalen’, zegt Van Basten Batenburg. ‘We zien dat dit lukt. Als we het maar op de agenda zetten.’

Maaltijdbezorgers

Ook maaltijdbezorgers worden door de VVD extra in de gaten gehouden. ‘We willen gaan registreren hoeveel ongelukken er met maaltijdbezorgers gebeuren en welke restaurants en bedrijven daarbij betrokken zijn’, vertelt ze. ‘Dan kunnen we de bedrijven aanspreken. Veel maaltijdsbezorgers worden namelijk afgerekend op de snelheid waarmee zij maaltijden bezorgen. Wij vinden dat bedrijven de verkeersveiligheid meer moeten meegeven aan hun werknemers. Als zij dat niet doen dan zouden de restaurants uiteindelijk een boete moeten kunnen krijgen.’

Deel dit op social media