Terug naar nieuwsoverzicht

De rode loper moet uit voor investeerders

DEN HAAG – De rode loper moet uit voor ontwikkelaars en investeerders die willen investeren in Haagse bouwplannen. Dat is de wens van VVD in de Haagse gemeenteraad. ‘De bouwwereld wil graag zaken doen met mensen die ze kent.’ De partij wil dat het college actief gaat lobbyen in en buiten Nederland onder de internationale titel ‘The Hague Invest’.

Volgens de VVD is het tempo waarin er op dit moment gebouwd wordt in de stad veel te laag. ‘In principe wordt er wel gebouwd in Den Haag, maar veel te weinig’, stelt raadslid Rutger de Ridder. ‘Dat komt omdat weinig investeerders en ontwikkelaars in de stad willen bouwen. Er heerst een armoede in keuze. En het stadsbestuur is daardoor al lang blij dat die ene investeerder wil ontwikkelen.’

Het college van burgemeester en wethouders heeft eerder een doorbouwverbond gesloten met marktpartijen om de vaart in het bouwen te houden, maar De Ridder wil meer. ‘Ik vind dat het college dat goed heeft gedaan, maar het probleem is dat het verbond heel klein is’, aldus de liberaal. ‘Het zijn bijvoorbeeld alleen bedrijven die in Nederland actief zijn. Maar er is meer Europees geld.’

De ingediende schriftelijke vragen vind je op: https://denhaag.raadsinformatie.nl/document/13980336/1

Deel dit op social media