Terug naar nieuwsoverzicht

Caroline: zorgen over de basisvaardigheden van Haagse leerlingen

Een flink deel van de leerlingen in de onderbouw van het voortgezet onderwijs (vo) heeft nog niet de reken- en wiskundevaardigheden die nodig zijn voor het succesvol vervolgen van hun vmbo/havo/vwo- opleiding. Ook kun je zonder deze basisvaardigheden is het lastig om later goed en zelfstandig te functioneren in de maatschappij. Dit blijkt uit een nieuw rapport van de onderwijsinspectie. Aan het einde van het tweede leerjaar in 2021-2022 had 72% van de leerlingen op het niveau vmbo-basis/kader het referentieniveau 1F nog niet behaald. En 20% van de havo/vwo-leerlingen haalde aan het einde van het tweede leerjaar niet het niveau 2F.

Hierover was Caroline Peeck te gast bij Bob staat Op, een programma van DenHaagFM. De vragen zijn samen ingediend met D66-raadslid Caroline Verduin. Bekijk het interview hieronder:

Hieronder lees je de ingediende schriftelijke vragen
RIS318227 Onderwijsniveau Haagse leerlingen

Deel dit op social media