De speelboot keert 12 juli terug op Kijkduin. Dat laat de Stichting Marketing Kijkduin weten. De speelboot op de boulevard van Kijkduin roept voor velen warme en nostalgische herinneringen op. Net als de vuurtoren en de draaimolen horen ze bij de badplaats. Na jaren keert de speelboot dan ook eindelijk terug. Stichting Marketing Kijkduin organiseert aankomende zaterdag, 12 juli, de opening van de vernieuwde speelboot.
In 2020 zei toenmalig VVD-raadslid Chris van der Helm: ‘Het is echt wel schokkend nieuws dat de boot wordt weggehaald. Het speelschip is, naast de vuurtoren, een bekend icoon op Kijkduin. Veel Hagenaars en Hagenezen hebben er gespeeld met hun kinderen- en kleinkinderen of hebben er zelf nog op gespeeld. Als dit icoon zou verdwijnen is dat een klap voor het karakter van Kijkduin.’
Nu, vijf jaar later, keert de boot terug. Voor het speeltoestel moet nog een naam worden bedacht, die taak is vergeven aan leerlingen van de openbare basisschool Bohemen Kijkduin. Zij komen met suggesties en een jury (bestaande uit de stadsdeeldirecteur, twee wethouders, iemand van de stichting en oud-VVD raadslid Chris van der Helm) zal uiteindelijk een naam kiezen.
Dat er is gekozen om Van der Helm een rol te geven is niet heel verrassend. Het voormalige VVD-raadslid maakte zich lange tijd hard voor de badplaats en de iconen die er in de loop van de jaren verdwenen en terugkeerden. Ook toen er het idee kwam om de vuurtoren om te bouwen tot koffiepot sprong hij ervoor in de bres om dat vooral niet te doen.
Begin dit jaar keerde de draaimolen al terug op Kijkduin, de vuurtoren werd in juli 2024 weer op zijn plek gezet. Op 28 juni is de speelboot aan de beurt. ‘We zijn met de stichting erg verheugd dat dit gezichtsbepalende icoon terug komt. Het schip hoort bij Kijkduin. We zijn heel blij dat hij terugkomt. Naast de vuurtoren en de draaimolen.’