VVD: “supermarkthuwelijken” aanpakken

De Haagse VVD-gemeenteraadsfractie vindt het niet te verkroppen dat het openbaar ministerie geen poging onderneemt om illegaal gesloten huwelijken op te sporen. Het gaat hierbij om islamitische huwelijken, waaraan geen burgerlijk huwelijk vooraf gegaan is.

Persbericht

 

Den Haag, 14 december 2007

 

VVD: “supermarkthuwelijken” aanpakken

 

De Haagse VVD-gemeenteraadsfractie vindt het niet te verkroppen dat het openbaar ministerie geen poging onderneemt om illegaal gesloten huwelijken op te sporen. Het gaat hierbij om islamitische huwelijken, waaraan geen burgerlijk huwelijk vooraf gegaan is.

 

Naar aanleiding van schriftelijke vragen van de VVD over de Haagse As Soenahmoskee laat de burgemeester weten dat hij het openbaar ministerie (OM) verzocht heeft een onderzoek in te stellen naar deze illegale huwelijkspraktijken, waarbij soms minderjarigen in de echt worden verbonden. De burgemeester kreeg van het OM echter nul op zijn rekest.

 

VVD-raadslid Else van Dijk-Staats: “Zowel moslims als niet-moslims maken zich zorgen over deze illegale huwelijken, ook wel bekend als “supermarkthuwelijken.”  Niets doen ondermijnt het vertrouwen in de rechtstaat. Ik ga in ieder geval niet bij de pakken neerzitten, want ik zal mijn collega’s in de Tweede Kamer vragen de minister van Justitie hierop aan te spreken.”

 

Inmiddels hebben Tweede Kamerleden Fred Teeven en Henk Kamp (VVD) hierover schriftelijke vragen aan de minister van Justitie gesteld.

 

 

Voor nadere informatie:
Else van Dijk-Staats (raadslid), tel. 06 – 24 11 17 35

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *