VVD in het nieuws: Laat kunstenaar uit Den Haag standbeeld van Aletta Jacobs maken

Haagse VVD organiseert werkbespreking over nieuw cultuurbeleid

AD Haagse Courant, 14 november 2018

Het standbeeld van Aletta Jacobs (1854-1929) dat bij de Hofvijver een plaats moet krijgen, moet worden gemaakt door een kunstenaar uit Den Haag. Dat vindt de Haagse VVD, die de betreffende gemeentelijke commissie heeft opgeroepen hier over na te denken.

Volgens raadslid Det Regts zijn er genoeg ‘fantastische kunstenaars’ in Den Haag. ,,Die zouden dit heel goed kunnen. Op deze manier stimuleren we onze eigen kunstenaars en wordt het standbeeld er echt één om trots op te zijn.’’

Burgemeester Pauline Krikke maakte gisteren bekend dat in Den Haag het standbeeld komt van Aletta Jacobs, de beroemdste voorvechtster van het feminisme.