VVD en GroenLinks slaan de handen in één voor aanpak overconcentratie coffeeshops in Zeeheldenkwartier en Weimarstraat

Stappen zetten om overconcentratie coffeeshops in Zeeheldenkwartier en omgeving Weimarstraat aan te pakken

In Zeeheldenkwartier, Weimarstraat en andere plekken in Den Haag hebben bewoners al jaren te maken met een overconcentratie aan coffeeshops. De Haagse VVD en GroenLinks maken zich zorgen over de leefbaarheid en veiligheid in de wijken.

Daarom zijn Ayşe Yilmaz (Haagse VVD) en Arjen Kapteijns (GroenLinks) blij dat hun voorstel om overconcentratie eindelijk aan te pakken op brede steun kon rekenen in de gemeenteraad. De bewoners willen graag minder coffeeshops in wijken als Zeeheldenkwartier en rondom de Weimarstraat en de coffeeshophouders zijn bereid om mee te werken. Het huidige beleid in Den Haag maakt het echter vrijwel onmogelijk voor coffeeshops om te verhuizen naar andere locaties in Den Haag. In de aangenomen motie, die is ondertekend door onder andere D66, Hart voor Den Haag/Groep de Mos, PvdA, 50plus, de SP en de Haagse Stadspartij, zetten we eindelijk een concrete stap in de goede richting. Zo worden overgeconcentreerde gebieden ontlast.

Ayşe​ Yilmaz: ‘De coffeeshophouders doen hun uiterste best om de omgeving rondom de shop netjes en leefbaar te houden, maar ook de combinatie met het eenzijdige winkelaanbod zorgt ervoor dat er overlast blijft. Dankzij deze motie maken we het voor de coffeeshophouders eenvoudiger om alternatieve locaties voor te stellen.’

Arjen Kapteijns: ‘Met dit aangenomen voorstel helpen we zowel de bewoners als de coffeeshophouders uit een patstelling die jaren heeft geduurd. Het stadsbestuur komt voor het einde van het jaar al met de eerste resultaten, dus hopelijk zien we snel verandering.’​​