VVD Den Haag wil vlaggensysteem zwemveiligheid

, Den Haag

Het internationaal gebruikelijk vlaggensysteem om de zwemveiligheid te markeren aan de Haagse kust. Daarom vroeg VVD-fractievoorzitter Martin Wörsdörfer vanmorgen in de commissievergadering Bestuur.

De VVD Den Haag maakt zich al langere tijd hard voor de strandveiligheid op Scheveningen en Kijkduin. Eerder dit jaar verzocht de partij het college om met een betere informatievoorziening te komen die bezoekers tijdig waarschuwt over onveilige situaties. Ook zorgde de partij ervoor dat ontbrekende borden bij golfbrekers weer werden teruggeplaatst. Wörsdörfer: “Nu wordt het tijd voor maatregelen voor de zwemveiligheid.”

In het buitenland wordt een internationaal vlaggensysteem al langer gebruikt. Hier hoort een duidelijke zonering bij waar zwemmers en bijvoorbeeld ook (kite-)surfers de ruimte krijgen. “Dit vlaggensysteem gaat er nu komen. Zowel op Scheveningen als Kijkduin. Dat is mooi nieuws voor de actieve strandbezoekers. Het draagt bij aan een veiliger watersport- en zwemklimaat.”

Foto: Pixabay