Programmarekening: Haagse VVD: Aandacht voor financiële degelijkheid blijft nodig

De Haagse VVD vindt het positief dat de gemeente vorig jaar niet meer heeft uitgegeven dan er binnenkwam. Want het is belangrijk zorgvuldig om te gaan met het belastinggeld van de Hagenaar. Dat wil overigens niet zeggen dat er geen financiële uitdagingen zijn. Fractievoorzitter Frans de Graaf: ‘De afgelopen jaren is flink ingeteerd op de reserves van de gemeente. Er is daarom minder geld om tegenvallers op te vangen.’

Daarnaast liggen er financiële risico’s op de loer: de gemeente krijgt minder geld van de landelijke overheid en er zijn tekorten op de bijstand, jeugdhulp en bedrijfsvoering. En daar komen de gevolgen van de Corona-crisis nog bij.
 
Dat betekent dat de gemeente scherp op de uitgaven moet blijven letten. De Haagse VVD geeft daarbij prioriteit aan het structureel versterken van de Haagse economie en het nog mooier maken van Den Haag.​