Ons perspectief op de groei van de stad

Voor de Haagse VVD-fractie is bouwen en wonen in Den Haag één van de belangrijkste thema’s in de komende jaren. We steunen de Woonvisie van het College en hebben daar gisteren vóór gestemd. Daarnaast hebben we een motie (van de PVV) gesteund om in te zetten op het beperken van de bevolkingsgroei. We zijn niet enthousiast over hun woordkeuze in de motie, maar grenzen stellen aan de bevolkingsgroei is volgens ons één van de oplossingen voor de problemen op de woningmarkt.

We staan met zijn allen voor een grote uitdaging: het aantal inwoners van onze stad groeit hard: 5.900 nieuwkomers per jaar, waarvan 5.200 uit het buitenland. Het wordt voor steeds meer mensen steeds lastiger om een geschikte woning te vinden. Starters en gezinnen kunnen amper nog in onze stad terecht. Tegelijkertijd groeit de stad stevig door. Die groei vergroot de problemen op de woningmarkt en heeft een negatief effect op de leefbaarheid van onze wijken. Daar maken wij ons als VVD-fractie zorgen over. Wij zijn van mening dat we regie moeten nemen op die groei. Daarom heeft de fractie gisteren voor een motie van de PVV gestemd om in te zetten op het beperken van bevolkingsgroei. We willen de stad leefbaar houden en niet al het groen opofferen voor stenen. We sluiten geen bevolkingsgroepen uit, maar willen dat bewoners die iets moois van hun leven willen maken –Hagenaars, Hagenezen, Scheveningers, allochtoon of autochtoon- ook een mooie passende woning kunnen vinden in onze stad.

Frans de Graaf en Jan Pronk

Onze uitgebreide visie hierop vind je hieronder.
Ook heeft Jan Pronk een toelichting gegeven bij Omroep West. Dit interview kun je hier terugluisteren: