Jan van Zanen (VVD) voorgedragen als nieuwe burgemeester Den Haag

Zojuist heeft de Haagse gemeenteraad Jan van Zanen (VVD) voorgedragen als nieuwe burgemeester van Den Haag. Van Zanen was sinds januari 2014 burgemeester in Utrecht en is daarvoor ook burgemeester van Amstelveen geweest. 

Fractievoorzitter Frans de Graaf: ‘Fijn dat er in deze bijzondere tijd toch volgens planning zo’n geschikte kandidaat gevonden is. Voor de Haagse VVD was het erg belangrijk dat de nieuwe burgemeester een goede en voortvarende voorzitter is, een echt boegbeeld voor de stad is en ervaring heeft op het gebied van openbare orde en veiligheid. Met zijn staat van dienst hebben wij er alle vertrouwen in dat Jan van Zanen de juiste persoon op deze plek is.’

Voorzitter Haagse VVD Petra Ginjaar: ‘Wat een geweldige keus van de Haagse gemeenteraad. Jan van Zanen is onze burgemeester. Van harte welkom in Den Haag en in de Haagse VVD zeg ik namens alle Haagse leden. 

Ik heb Jan leren kennen op het partijbureau in de jaren negentig. En daarna heb ik hem in verschillende functies meegemaakt. Hij is in hart en nieren een lokale bestuurder. Hij heeft oog voor de mensen in de stad,  kreeg als een van de eerste bestuurders met lokale partijen te maken, luistert en kan mensen echt met elkaar verbinden. En is -als het nodig is- duidelijk. Bovendien is hij een grote communicator, ook in een angstige situatie zoals bij de aanslag in Utrecht. Kortom Den Haag en de inwoners mogen super blij zijn met zo’n burgemeester. ‘

De Haagse VVD kijkt uit naar een fijne samenwerking en wenst Jan van Zanen veel succes!