Haagse VVD wil inzet drugssquad om overlast aan te pakken.

De overlast door drugsgebruik en-handel in Den Haag is toegenomen. Uit cijfers van het CBS blijkt dat van alle Hagenaars boven de 15 jaar 5,9 procent last heeft van drugshandel of drugsgebruik in de buurt. Dat is meer dan de 3,8 procent die drie jaar geleden aangaf last te hebben van overlast door drugs. In gemeenten in de regio is het percentage gedaald, of gelijk gebleven. Echter in Leidschendam-Voorburg (1,3% in 2013 en 2,3% in 2016) en in Den Haag is het percentage sterk toegenomen.

VVD-woordvoerder Ingrid Michon: “Dit is een zorgwekkende ontwikkeling. Hagenaars moeten zich veilig en vertrouwd voelen in de buurt waar zij wonen. Daarom pleiten we ervoor de drugsoverlast steviger aan te pakken en hebben we schriftelijke vragen gesteld .” De Haagse VVD stelt voor drugsoverlast aan te pakken door de inzet van een drugssquad. Deze drugssquad kan als een soort vliegende brigade snelle interventies doen bij meldingen van drugsoverlast. Deze brigade kan bestaan uit medewerkers van de politie en buitengewoon opsporingsambtenaren (BOA’s) van de gemeente Den Haag.

Heb jij nog goede ideeën om deze overlast tegen te gaan? Wij horen graag van je, mail ons op vvd@denhaag.nl ​

 

Bijlage: schriftelijke vragen van de Haagse VVD over de aanpak van drugsoverlast en inzet drugssquad

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *