Haagse VVD: meer woningen voor grote gezinnen

, Den Haag

Afgelopen woensdag sprak de Haagse gemeenteraad over afspraken waar de wooncoöperaties zich het komende jaar aan moeten houden. Het college gaat op verzoek van de Haagse VVD ervoor zorgen dat een hoger percentage grote woningen aan gezinnen toegewezen zal worden. Woordvoerder Jan Pronk: ‘’De afspraak met Staedion nu is bijvoorbeeld dat 75% van de grote sociale huurwoningen die vrijkomen, worden toegewezen aan grote huishoudens. Eensgezinswoningen zijn schaars en in de sociale sector al helemaal. Waarom zou 25% van de grote woningen niet naar gezinnen gaan? Daar is eigenlijk geen reden voor, dus wat ons betreft moet dat percentage naar minimaal 90%.’’ Jan Pronk: “Gezinnen zijn onmisbaar voor de stad. We zijn blij met de toezegging van VVD wethouder Revis om bij alle corporaties in te zetten op het nog meer toewijzen van grote woningen aan gezinnen. Met die toezegging zorgen we ervoor dat Den Haag een stad blijft waar je ook met je kinderen kan wonen en leven.”

Via het volgende filmpje kun je de vraag van Jan Pronk en de toezegging van wethouder Boudewijn Revis bekijken: https://youtu.be/eyZ8_sle3C4