Haagse VVD in het nieuws: ’Stadspark op kaal sportveld’

Telegraaf, vrijdag 3 juli 2020

door Tanja Verkaik

De bewoners van het Louis Couperusplein, Nieuwe Schoolstraat en de Mauritskade in Den Haag kijken al tientallen jaren uit op een verpauperd sportveld waar niets mee gebeurt. „Wij willen hier graag een mooi park”, zegt bewoner Willibrord van Nierop, actief lid van het tuincomité dat een groene oase wil realiseren op deze locatie.

Het Edith Stein College, officieel eigenaar van het terrein, en de gemeente zijn enthousiast. Toch komt de groene oase op het desolate veld maar moeilijk van de grond. „Het kost ons moeite om echt schot in de zaak te krijgen door de ingewikkelde eigendomsstructuur en ook is er onduidelijkheid over de toekomstige uitbreiding van de school. Het is al wel duidelijk dat de uitbreiding niet op dit stukje grond gaat gebeuren”, zegt Van Nierop. VVD-raadslid Det Regts vindt dat het stadsbestuur alles op alles moet zetten om de verlaten vlakte te vergroenen. „Een park, het liefst met kunstwerk, is een fijne plek om te verpozen”, vindt Regts. „Bovendien moeten we als stad vergroenen om de hittestress te verminderen. Naast hittestress is ook van belang dat we verstening tegen gaan om het hemelwater beter te kunnen laten afvoeren.” De gemeente heeft aan de bewoners gevraagd om met concrete plannen te komen, maar Regts vindt dat gemeente het voortouw hierin moet nemen. „Ik ben natuurlijk geen landschapsarchitect”, zegt Van Nierop. Een naam hebben de bewoners al wel: „Oranjehof. Dat is een mooie verwijzing naar de Oranjekazerne die hier tot 1919 heeft gestaan, maar in dat jaar afbrandde. Bovendien werd de kazerne gebouwd in een toen bestaande stadstuin.” Regts stelt schriftelijke vragen aan het gemeentebestuur.