Haagse VVD in het nieuws: Ratten nemen wijk voor wijk Den Haag over

Algemeen Dagblad, vrijdag 22 november 2019

door Ingrid de Groot

De rat rukt op in Den Haag. Na de meeuwen- en rattenplaag in Moerwijk en Mariahoeve, is nu ook de Schilderswijk getroffen door een plaag van de vervuilende vogels en de hinderlijke knaagdieren.

Raadslid Ayse Yilmaz (VVD) dringt aan op maatregelen in de Schilderswijk, zoals een voederverbod. Dat is al ingesteld in Moerwijk, Morgenstond en Mariahoeve. Mensen die de fout in gaan en de beestjes voeren, kunnen daar rekenen op een boete.

Yilmaz, vraagt de gemeente om ‘verboden te voederen’ bordjes. Ze is ook enthousiast over brood-lessen voor volwassenen die inmiddels elders al worden georganiseerd om mensen bewust te maken wat de negatieve effecten zijn van etensresten op straat.

Dode rat
In Moerwijk zijn de ratten al langer een probleem. Ratten lopen daar in de binnentuinen en afgelopen zomer zat er op een mooie dag opeens een rat op de rand van een kinderbadje. Een jochie liep in die buurt rond met een dode rat in zijn hand.