Haagse VVD in het nieuws: ‘Pak lerarentekort Laak aan!’

24/12/20 – Wijkblad BOL

De Haagse VVD maakt zich zorgen om het lerarentekort op basisscholen in Laak. Zo blijkt uit recente cijfers dat maar liefst 30 procent van de totaal in te vullen vacatures niet worden ingevuld. Dit schrijnend tekort beperkt jongeren in het werken aan hun toekomst. Raadslid Chris van der Helm; ‘’Zeker in Laak moet onderwijs eventuele achterstand opvangen en zo jongeren op de goede weg helpen van een mooie toekomst. Met een gebrek aan goed onderwijs wordt de achterstand die er over het algemeen in deze wijk al is niet opgelost.’’

De Haagse liberalen komen dan ook met enkele oplossingen die reeds in diverse wijken al gerealiseerd zijn en een succes bleken. Van der Helm: ‘’In diverse wijken zijn er woningen aangewezen waar bijvoorbeeld docenten voorrang op hebben. In een bruisende wijk als Laak zou dit het in ieder geval maken om docenten zo aan te trekken en te huisvesten.’’ Naast het huisvesten van basisschoolleerkrachten zal er ook ingezet kunnen worden op een campagne om leerkrachten aan te trekken. ‘We hebben mensen nodig die hier leraar willen worden. Daarom moeten we elke creatieve en innovatieve manier aangrijpen om mensen te stimuleren hier leraar te worden. Bijvoorbeeld door in regio’s waar geen tekort is, leraren te werven en naar Den Haag te halen’, aldus van der Helm. De liberalen roepen het gemeentebestuur dan ook op om zo snel mogelijk tot actie te komen en dit probleem doelgericht op te lossen.