Haagse VVD in het nieuws: ‘Op innovatieve manier inbraken tegengaan.’

De Posthoorn – Woensdag 30 september

Uit de cijfers van de Nationale Politie blijkt dat het aantal woninginbraken, nadat dit was afgenomen tijdens de lockdown, toeneemt: er wordt nu zo’n 450 keer per week ingebroken.

De Haagse VVD wilt hier een einde aan maken en roept het gemeentebestuur op om, naast de al bestaande inzet van de politie, gemeente en bewoners, in bijvoorbeed Leidschenveen-Ypenburg aan de slag te gaan met innovatieve oplossingen zoals slimme lantarenpalen. Deze kunnen geluiden waarnemen en gedrag herkennen, waarmee verdachte bewegingen in een vroeg stadium opvallen. Onder andere in de Rotterdamse wijk Lombardijen is met deze lantaarnpalen getest. Als partij die staat voor veilige wijken, hoopt de Haagse VVD dan ook dat het gemeentebestuur hier serieus mee aan de slag gaat om de buurt voor de Hagenaar veiliger te maken, aldus Remco de Vos, raadslid voor de Haagse VVD.