Haagse VVD in het nieuws: Kamervragen over gebieds-verbod Jneid

Algemeen Dagblad, vrijdag 12 maart 2021

VVD-Kamerlid Bente Becker hoopt dat minister Grapperhaus alsnog met een gebiedsverbod de omstreden imam Fawaz Jneid uit Haagse wijken gaat weren. De rechtbank vernietigde dit jaar zo’n verbod, dat de prediker eerder opgelegd had gekregen. ,,Dat was sowieso al slecht nieuws”, zegt Becker over die uitspraak. ,,Maar de minister heeft de Tweede Kamer niet uitgelegd waarom hij niet in beroep is gegaan. Dat wil ik wel weten. We moeten deze mensen niet hun vergif laten spuien in buurten die toch al kwetsbaar zijn.”

Na publicatie in deze krant dat de gemeente hier niets tegen kan doen, vraagt Becker de minister of het mogelijk is alsnog in beroep te gaan of opnieuw een gebiedsverbod op te leggen.