Haagse VVD in het nieuws: ‘Haagse VVD wil inleverpunt voor illegaal vuurwerk’

Woensdag 2 december 2020 – Omroep West, Lot van Bree

Een inleverpunt waar Hagenaars straffeloos hun illegale vuurwerk kunnen brengen, moet gevaarlijke situaties en overlast helpen voorkomen. Ook mensen die van hun legale vuurwerk van vorig jaar af willen zouden er terecht moeten kunnen. De VVD in de Haagse gemeenteraad zal woensdagmiddag tijdens een debat over de komende jaarwisseling bij burgemeester Jan van Zanen aandringen op het openen van zo’n inleverpunt.

Nu het vanwege het coronavirus de komende jaarwisseling verboden is om vuurwerk af te steken en op zak te hebben, maakt VVD-fractievoorzitter Frans de Graaf zich zorgen over het bezit van illegaal vuurwerk. Bovendien zorgen de enorm luide knallen voor geluidsoverlast in de stad. ‘Illegaal vuurwerk klinkt nog vriendelijk, maar het gaat gewoon om zware explosieven’, zegt De Graaf. ‘Je wilt niet dat mensen dit afsteken, maar ook niet dat ze het onder hun bed verstoppen. Daarom pleiten wij voor een inleverpunt zodat mensen legaal en veilig van hun vuurwerk af kunnen.’ De VVD wijst naar burgemeester Bouke Arends van de gemeente Westland die een dergelijk inleverpunt overweegt te openen.

‘In omliggende landen is legaal en illegaal vuurwerk het hele jaar verkrijgbaar, dus de kans is aanwezig dat veel inwoners van Den Haag al in het bezit zijn van vuurwerk’, zegt De Graaf. ‘Op het in bezit hebben van illegaal vuurwerk staat een gevangenisstraf van minimaal zes maanden voorwaardelijk. Maar bovenal kan het tot gevaarlijke situaties leiden. Niet alleen wanneer mensen besluiten het alsnog af te steken, maar ook wanneer ze het bewaren tot bijvoorbeeld volgend jaar.’

Handhavers

De Graaf verwacht dat er zeker mensen zijn die gebruik zullen maken van de mogelijkheid om hun vuurwerk in te leveren. ‘Dat denk ik wel en elk stuk vuurwerk dat wordt ingeleverd, is er één. Zo’n inleverpunt zal waarschijnlijk niet alle incidenten voorkomen, maar we nemen hiermee wellicht ook werk van onze handhavers en politie uit handen.’

Klik hierop om het hele fragment te zien