Haagse VVD in het nieuws: ‘Anne Mulder geïnstalleerd’

Telegraaf, donderdag 17 september 2020

door Tanja Verkaik

Wethouder klaar voor ’actie
DEN HAAG Het Binnenhof na tien jaar verruilen voor het Haagse IJspaleis? Daar hoefde voormalig VVD-Tweede Kamerlid Anne Mulder, die woensdag werd benoemd en geïnstalleerd als wethouder (Financiën, Stadsontwikkeling, stadsdeel Scheveningen) niet lang over na te denken. „Ik wilde graag aan de andere kant van de tafel zitten en besturen”, zegt Mulder.

Toen Mulder in de krant las dat Boudewijn Revis opstapte als wethouder gingen zijn handen jeuken. Meteen sprak hij af op het stadhuis met zijn voorganger. In het ’ijspaleis’ is de Scheveninger geen vreemde. Jarenlang zat hij in de gemeenteraad voor de VVD en was ook fractievoorzitter. „Ik ga mijn handen uit de mouwen steken: eropaf en problemen oplossen”, vertelt hij. De ’actie’ uit die tijd wil Mulder terug. En dat laat niet lang op zich wachten. „Want ik wil naar de Binckhorst, de gebieden rondom de stations en kijken naar de aanpakken zoals De Kust Gezond.” Vlak nadat de naam van Mulder bekend werd gemaakt door de VVD was er kritiek, omdat zijn naam al naar buiten werd gebracht voor de benodigde integriteitsscreening. „Vervelend dat de processen niet goed waren gevolgd”, zegt Mulder, die ’slaagde’ voor de screening. Hij stopt met zijn nevenfunctie als lid van het Nationaal Comité Veteranendag. Als er in de toekomst beslissingen worden genomen over Veteranendag zal Mulder niet deelnemen aan de beraadslaging of besluitvorming vanuit het college. „Dat integriteit bovenaan het lijstje staat, is mij niet ontgaan”, zegt Mulder. Dat er een aantal zware dossiers klaarliggen voor de wethouder, zoals Amare, schrikt hem niet af. „Ik heb geen twijfels, maar ik ga me de komende tijd vooral goed inlezen in alle dossiers.”