Haagse VVD in de pers: VVD peilt hoe veilig Haagse scholen zijn

, Den Haag

ad.nl, donderdag 29 november 2018

door Ingrid de Groot

De VVD vraagt het college hoe het met de veiligheid op Haagse scholen is gesteld.

Uit onderzoek door DUO blijkt landelijk dat docenten zich steeds minder veilig voelen. Een op de tien leraren geeft de eigen veiligheid zelfs een onvoldoende. Het gemiddelde rapportcijfer voor de sociale veiligheid is op dit moment 7,8 ten opzichte van 8,6 in 2016, aldus de VVD.

,,Hoe staat het met de veiligheid van de Haagse leraren”, wil de VVD weten. ,,Hoeveel leraren hebben te maken met stelende leerlingen, leerlingen die stoned in de klas zaten en scholieren die drugs verhandelden?’’

De partij wil de cijfers over de stad helder hebben. En het wil ook weten wat het college doet om het veiligheidsgevoel van Haagse docenten te vergroten.

Actie
VVD-raadslid en woordvoerder onderwijs Chris van der Helm: ,,Het is in Den Haag steeds lastiger om voldoende leerkrachten te vinden. Dan kunnen we een toenemende onveiligheid op scholen missen als kiespijn. Docenten horen een veilige werkomgeving te hebben, daarom moet er actie worden ondernomen. Bijvoorbeeld door de misdragende leerlingen én hun ouders harder aan te pakken, desnoods door de gemeente.’’