Haagse VVD in de pers: ‘Verhaal schade agressie op de ouders van leerling’

Telegraaf, 31 januari 2019

Den Haag – Bij ernstig wangedrag van leerlingen richting docenten moeten ook de ouders worden aangepakt. Daarvoor pleit de VVD in de Haagse gemeenteraad. De partij wil dat schade, zoalsmedische kosten, inkomstenderving of zelfs inzet van invalkrachten op de ouders verhaald wordt. De VVD vindt het onverteerbaar dat nu misdragende leerlingen amper worden gestraft, terwijl docenten lang in de problemen zitten. Onderwijsbond CNV luidde eerder de noodklok. “Wij staan achter onze leraren”, aldus raadslid Chris van der Helm. “Ook de ouders van misdragende leerlingen hebben een verantwoordelijkheid voor de daden van hun kind. De geleden schade moet verhaald worden, desnoods door te korten op de uitkering.”