Haagse VVD in de pers: ’Kluisjeswand in Haags stadhuis’

Telegraaf, dinsdag 17 december 2019

door Tanja Verkaik

Pakketbezorgers zorgen voor veel overlast, blijkt uit onderzoek van Veilig Verkeer Nederland.
Daarom pleit VVD-raadslid Det Regts voor een onbemand afhaalpunt (een beveiligde kluisjesmuur) van het bedrijf MyPUP in het Haagse stadhuis. „Op het stadhuis werken honderden mensen, als één bedrijf de pakketjes brengt, scheelt dat een hoop busjes en scooters die pakketjes afleveren.”

Vorige week meldde Veilig Verkeer Nederland dat er landelijk 1250 meldingen zijn binnengekomen van scheurende en foutgeparkeerde pakketbezorgers. ,,Hoe zit dat in Den Haag met de cijfers?”, vraagt Regts zich af in de schriftelijke vragen die zijn stelt aan het gemeentebestuur. Zelf merkt zij ook dat het zeker nu rond de feestdagen ‘extra druk is op de weg met al die bezorgers’. ,,Mijn hele hal staat vol met pakjes van de buren. Het is handig als een bedrijf als MyPUP alle pakjes verzamelt en dan in een keer aflevert. Er komen steeds meer bezorgers en die houden het verkeer te veel op. Bovendien wordt er vaak hard gereden omdat ze op tijd moeten zijn.” Eerder al stelde de VVD vragen over de MyPUP-kluisjes. Het college gaf toen aan sympathiek tegenover het idee te staan en wilde kijken hoe er een duwtje in de juiste richting gegeven kan worden. ,,Nou het VVN-onderzoek lijkt mij een mooi duwtje”, zegt Regts. ,,Bovendien moeten wij als lokale overheid het goede voorbeeld geven”, zegt het raadslid. ,,Dat zou natuurlijk fantastisch zijn”, zegt Martijn van Schaveren, commercieel directeur MyPUP. ,,Het is natuurlijk onzin dat overal pakketbezorgers rijden. Wij verzamelen als bedrijf alle pakketjes en leveren die af bij bedrijven als ING en appartementencomplexen.”