Haagse VVD in de pers:“Verkeersonveiligheid Stevinstraat vraagt om serieuze aanpak”

, Scheveningen

www.de-scheveninger.nl, 18 april 2018

Naar aanleiding van de recente zware aanrijding op de kruising van de Gentsestraat met de Stevinstraat heeft de VVD de wethouder Verkeer opgeroepen onderzoek te doen naar de verkeersveiligheid op de Stevinstraat. Kersvers VVD-raadslid en nieuwe woordvoerder voor Scheveningen Jan Pronk: “Ik ben geschrokken van dit ongeluk, waarbij in een woon- en winkelgebied een auto zelfs op z’n kop kan belanden. Je vraagt je af of de verkeersveiligheid daar wel op orde is.” Reden voor Pronk om – zijn eerste – schriftelijke vragen te stellen. “Scheveningen is mij zeer dierbaar”, zegt Pronk. “Mijn familie komt er vandaan, en ik ben zeer gemotiveerd me voor dit prachtige stadsdeel in te zetten. Verkeersveiligheid is van het grootste belang.”

Niet alleen de genoemde kruising vergt aandacht. De VVD wijst op diverse andere plaatsen op de Stevinstraat waar het ook onveilig lijkt te zijn. Dit zou voornamelijk komen door te hard rijdende auto’s en in mindere mate door onoverzichtelijkheid van diverse kruisingen. De VVD wijst met name op de zebra’s bij de Namensestraat en bij de Gentsestraat (ter hoogte van de dessertwinkel) en op de kruising met de Hasseltsestraat. “In de vorige periode heeft mijn voorganger Martin Wörsdörfer ook geregeld gewezen op onveilige plekken. Hij heeft bijvoorbeeld gezorgd dat bij de ijssalon op de Stevinstraat regelmatig een snelheidsmeetbord hangt. Het is nu tijd voor een integrale benadering. Ik wil dat de verkeerswethouder een verkeersveiligheidsplan opstelt voor de hele Stevinstraat. Laten we hopen dat het dan een keer klaar is met allerlei incidenten waardoor de bewoners niet veilig kunnen oversteken om hun boodschappen te doen of naar school te gaan”, aldus Pronk.