Haagse VVD: betaalbaarheid en keuzevrijheid aandachtspunten duurzaamheidsplannen

De Haagse VVD is blij dat er eindelijk een duurzaamheidsnota ligt. In de kadernota duurzaamheid wordt een aantal visies uiteengezet die moeten bijdragen aan de verduurzaming van de stad. Toch wil VVD-raadslid Chris van der Helm meer duidelijkheid over een aantal punten in de kadernota.

Chris van der Helm: “Er staat veel in de kadernota maar lang niet alles is concreet. Betaalbaarheid is belangrijk voor de Haagse VVD. Daarom moet er inzicht komen in de kosten van deze plannen. Dit staat er nu namelijk niet in.”

Verder heeft de Haagse VVD aandacht gevraagd voor keuzevrijheid. Voor de partij is het belangrijk dat inwoners zelf kunnen beslissen hoe zij hun woning of wijk willen verduurzamen. Van der Helm: “Er zijn veel mogelijkheden om te verduurzamen. Geef onze inwoners de mogelijkheid om zelf te beslissen over de manier waarop zij hun huishouden willen verduurzamen. Keuzevrijheid betekent ook het uitkiezen van een goed moment, zoals een verbouwing of een verhuizing.”