Gemeentelijk beleid intocht sinterklaas ongewijzigd

In 2016 heeft de gemeente afspraken gemaakt over het karakter van de sinterklaasintocht. Deze lijn wordt door het college gehandhaafd. Daarmee geeft het college geen gehoor aan partijen die een feest zonder zwarte piet willen.

Vandaag sprak de Haagse gemeenteraad over de sinterklaasintocht in onze stad. Één van de grootste evenementen van Den Haag: elk jaar staan weer 200.000 kinderen en hun ouders klaar om Sinterklaas en zijn pieten verwelkomen.

‘De maatschappelijke discussie rond het uiterlijk van zwarte piet moeten we laten waar die hoort, in de maatschappij’, aldus VVD-raadslid Judith Oudshoorn- van Ginderen. Ze sprak ook haar waardering uitgesproken voor alle vrijwilligers en ondernemers veel energie steken in het wegzetten van een mooi evenement. ‘Dit zijn de mensen die er elk jaar weer veel energie in steken om kinderen een onvergetelijke dag te bezorgen’.