Frans de Graaf en Jan Pronk willen opheldering over de aanpak van ondermijnende praktijken in Haagse moskee

In het NRC van 3 juli 2020 kunnen we de uitzetting lezen hoe de gemeente Den Haag nauw samenwerkte met de salafistische Quba-moskee. In het artikel wordt gesproken over een samenwerking tussen de moskee in de persoon van de imam en gemeente- en politiefunctionarissen om zicht op geradicaliseerde jongeren te kunnen houden. Naar aanleiding hiervan hebben Frans de Graaf en Jan Pronk het college om opheldering gevraagd via schriftelijke vragen. Deze kun je hier teruglezen:

schriftelijke vragen ondermijnende activiteiten moskee

Een tolerante samenleving is kwetsbaar voor organisaties en individuen die onze vrijheden misbruiken om haat en geweld te zaaien. In de Quba-moskee spelen zich praktijken af die we niet kunnen tolereren. De Haagse VVD wil daarom:
  • Opheldering van het college over de samenwerking tussen de moskee, de gemeente en het Veiligheidshuis in deze casus.
  • Een gebiedsverbod voor Imam Fawaz Jneid voor heel Den Haag.
  • Duidelijkheid en meer informatie over het (de)radicaliseringsbeleid van de gemeente Den Haag: wat de Haagse VVD betreft is het uit den boze om imams en/of moskeeën hierin een sleutelrol te geven.