Een oplossing voor de herrietram

, Den Haag
Een oplossing voor de herrietram

Ken jij dat snerpende geluid dat sommige trams maken als ze een bocht doorgaan? Een heel doordringend en irritant geluid. En moet je je voorstellen dat je daar elke ochtend mee wakker wordt en ook weer mee gaat slapen…
Bewoners van verschillende wijken in Den Haag ervaren veel overlast van de nieuwe trams van de HTM

Maar er is nu een oplossing tegen dit lawaai! Een bedrijf heeft samen met de Universiteit van Twente een oplossing bedacht waarmee het geluid op innovatieve wijze kan worden afgebogen.

VVD-raadslid Det Regts: ‘Als het aan de VVD ligt, dan treedt de gemeente zo snel mogelijk in overleg met dit bedrijf. Ze hebben al bewezen dat hun oplossing werkt, want onlangs hebben ze een succesvolle proef afgerond in samenwerking met ProRail, waarbij ze geluidsoverlast door treinen hebben weten te verminderen. Ook is het bedrijf onlangs een pilot gestart met de gemeente Rotterdam om te komen tot geluidsbeperkende maatregelen. Wat ons betreft wordt Den Haag de volgende opdrachtgever.’

De Haagse VVD heeft het College via schriftelijke vragen opgeroepen om zo snel mogelijk met dit bedrijf in contact te treden, zodat de herrietrams zometeen voorgoed verleden tijd zijn.