Draag zelf bij aan veiligheid in je wijk!

, Den Haag

Veiligheid in de wijk is voor de VVD een zeer belangrijk thema. Op 30 oktober organiseerde Tweede Kamerlid Ockje Tellegen daarom een drukbezochte huiskamerbijeenkomst over het thema wijkpreventie. In veel wijken in Den Haag zijn inmiddels zogeheten buurtpreventieteams opgericht om de veiligheid in de wijk te verbeteren. Niet alleen door via direct contact met de wijkagenten criminaliteit, overlast en andere verdachte situaties te melden, maar ook door inwoners te wijzen op betere verlichting van hun huis of beter hang- en sluitwerk. Deze teams worden door bewoners zelf geïnitieerd, maar kunnen (financiële) ondersteuning krijgen vanuit de gemeente Den Haag. Het buurtpreventieteam Bosweide kwam een presentatie geven over hoe zij dit in Ypenburg sinds een aantal jaar succesvol hebben georganiseerd. Aansluitend volgde een gesprek met de vele aanwezigen om zo meer mensen in verschillende wijken enthousiast te maken om ook aan het werk te gaan met het opzetten van buurtpreventieteams. Zo kun je als inwoner zelf een concrete bijdrage leveren aan de veiligheid in je wijk!

Op 20 november aanstaande is de volgende huiskamerbijeenkomst, dan met de kersverse minister voor Rechtsbescherming Sander Dekker.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *