Dankzij VVD: Liberale hartenwens nu vervuld

In de gemeenteraad van 14 februari 2008 verzilverde de VVD een “kroonjuweel”. Per 1 april a.s. kunnen Haagse erfpachters, zowel bewoners als ondernemers, hun grond niet alleen zgn. “eeuwigdurend afkopen”, maar ook volledig eigenaar worden.

Het recht op eeuwigdurende afkoop was, medio 80’er jaren, al een forse doorbraak die de VVD met de PvdA uitonderhandelde. Dit systeem voldoet nog steeds goed, zij het dat er af en toe klachten zijn bij hertaxaties. Want na 75 jaar looptijd leveren die onvermijdelijk een forse waardestijging en canonverhoging op. Hierin komt nu overigens geen verandering: het hertaxatiesysteem deugt, aldus de rechter en onafhankelijke deskundigen.


 


Klik hieronder voor het volledige artikel over erfpacht.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *